Отворен 34. позоришни фестивал „Нушићеви дани“ ... Град поклонио нова возила Дому здравља у Смедереву Светосавска академија – у славу духовног родитеља српског народа Светосавско дружење основаца са песником

Огњена и Милан на Балканским атлетским играма

Смедеревски атлетичари освојили су две златне медаље на првенству Србије у Сенти, накојн којег је стигао позив селектора репрезентације за учешће на Балканским атлетским играма за млађе пионире и пионирке.

Првенство Србије за старије пионире и пионирке, које је одржано у Сенти 7. јула, било је више него успешно за смедеревске такмичаре.

Милан Владисављевић је освојио златну медаљу на 2.000 метара резултатом 6:01,22, као и Огњена Михајловић, која је такође освојила злато на 600 метара резултатом 1:40,00.

Наташа Симеоновић је освојила 13. место на 300 метара резултатом 48,02. Наташа је трчала у старијој категорији тако да је стручни штаб задовољан резултатом.

Након овог такмичења, уследио је позив селектора репрезентације Србије, Слободана Поповића, за учешће на Балканским атлетским играма за млађе пионире и пионирке у Турској, које ће се одржати 3. августа.

На овом такмичењу, Србију и свој град, представљаће Огњена и Милан.