Потписан први уговор о дуалном образовању у Смедереву и Подунавском округу Акција „Пажљивко“ у смедеревским основним школама Смедерево, град поезије – уручен „Златни кључ“ немачком песнику Марселу Бајеру Свечано уручена донација Владе Јапана ТТПШ „Деспот Ђурађ“ Обележен Дан ослобођења Смедерева у Другом светском рату

Смедеревски атлетичари освојили три златне медаље

Такмичари Атлетског клуба Смедерево освојили су 3 златне медаље на Купу централне Србије за пионире и пионирке, који је одржан 14. септембра у Крагујевцу.

Злато су освојили Огњена Михајловић на 600м, Кристијан Ристић на 800м и Милан Владисављевић на 2.000м.

Ови такмичари ће наступити 29. септембра у финалу Куп-а Србије.

Подсећамо, на отвореном првенству Јагодине у свим дисциплинама, одржаном пре недељу дана, смедеревски атлетичари освојили су 6 медаља -  три злата, једно сребрно и две бронзе.